ObserwowaneDrukujEmail

Pracownicze Plany Kapitałowe 2021 dla Sektora Finansów Publicznych

Start: 14 grudnia, 2020
Koniec: 14 grudnia, 2020
Kod: 3882WA
Lokalizacja: Szkolenie online
Obserwowane:0 Obserwowane
Cena:
330,00 PLN PLN (bez VAT)
Zapisz się
Formularz
Oświadczenie VAT
Dofinansowanie BUR

Prowadzący

Cel

Z dniem 1 stycznia 2021 r. pracodawców oraz pracowników z sektora finansów publicznych zaczną obowiązywać szczególne przepisy ustawy z dnia 4 października 2018 roku o pracowniczych planach kapitałowych. Regulacje dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych wprowadzają szereg nieznanych do tej pory systemowi rozwiązań dodatkowego emerytalnego oszczędzania. Czym są, jaką rolę mają spełniać i co nowego niosą ze sobą uregulowania w nich zawarte? Czy Pracownicze Plany Kapitałowe to „OFE” pod zmienioną nazwą? Czy to nowy program oszczędnościowy czy uaktualniony program emerytalny?

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie w zrozumiały i atrakcyjny sposób zasady tworzenia i oszczędzania w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych przez pracodawców i pracowników z sektora finansów publicznych. Szkolenie jest skierowane zarówno do kierownictwa, osób pracujących z działach kadr i płac, pracowników działów księgowości jak również pozostałych pracowników z sektora finansów publicznych zainteresowanych udziałem w Pracowniczych Planach Kapitałowych od 1 stycznia 2021 r. Wychodząc naprzeciw obowiązkowym zmianom, za pośrednictwem szkolenia, chcemy ułatwić sprawne przygotowanie się do nowych ustawowych wymogów i wyzwań w zakresie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Program

1. Najważniejsze założenia oraz przyczyny wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych

2. Stanowisko ustawodawcy

3. Program Budowy Kapitału

4. Powszechny System Oszczędzania

5. Program bezpiecznej emerytury

6. Cel i rola Pracowniczych Planów Kapitałowych

  1. Zasady tworzenie oraz mechanizm funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych

7. Sposób zarządzania środkami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych

8. Przepisy karne oraz sankcje za zaniechanie wykonania obowiązków bądź nienależyte ich wykonanie

Jak to działa?

Nasze szkolenia online odbywają się w czasie rzeczywistym, dlatego też jako nieliczni na rynku oferujący tego typu szkolenia, gwarantujemy bezpośredni kontakt z prowadzącym w czasie trwania szkolenia za pomocą tablicy do pisania, czatu oraz bezpośredniej rozmowy

Informacje organizacyjne

Cena zawiera

Zajęcia w godzinach 10.00 - 15.00

Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu.