Dofinansowane szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Jesteś pracodawcą lub pracownikiem? Chcesz się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę? Marzysz o zwiększeniu swojej pozycji zawodowej? Przeczytaj, na czym polega dofinansowanie na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i zwiększ swoje kwalifikacje!

Ruszyło finansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleń, w którym możemy ubiegać się o dofinansowanie wybranych przez nas szkoleń nawet na poziomie 100%. Niestety, środki z KFS są ograniczone, a o otrzymaniu dotacji decyduje m.in. kolejność wniosków, dlatego warto jak najszybciej zainteresować się tym tematem, wybrać szkolenia oraz złożyć wniosek do PUP.

Składamy wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy, czyli czym w zasadzie jest KSF?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest wydzieloną częścią Funduszu Pracy i zajmuje się dofinansowywaniem kształcenia ustawicznego pracowników oraz pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Dynamicznie zmieniająca się gospodarka wymaga ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. KFS został utworzony, aby pomóc osobom, których kompetencje stają się niewystarczające w stosunku do stawianych im wymagań. Inwestycja w potencjał kadry pracowniczej powinna poprawić zarówno potencjał firmy, jak i samych pracowników na rynku pracy. W ramach tego dofinansowania państwo udziela przedsiębiorstwu tzw. pomocy de minimis, czyli bezzwrotnego wsparcia. Jeżeli należysz do grupy mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 10 osób, możesz uzyskać dofinansowanie na poziomie nawet 100%. W pozostałych przypadkach pracodawca musi ponieść 20% kosztów, a 80% wartości szkolenia dostanie od KFS. Wniosek o przyznanie środków należy złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy.

Jakie usługi są dofinansowywane w ramach KFS i czy moja firma może z niego skorzystać?

Wniosek o dofinansowanie kształcenia z KFS mogą składać firmy, urzędy, fundacje, prowadzące swoją działalność na terenie Polski. Pracodawca, który chce starać się wsparcie, musi zatrudniać min. 1 osobę na umowę o pracę, ale wymiar etatu nie jest ważny. W ramach środków z KFS, można uzyskać finansowanie m.in. na szkolenia, kursy, studia podyplomowe, badania lekarskie i psychologiczne potrzebne do podjęcia pracy zawodowej czy egzaminy, których dyplom potwierdza uzyskanie kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Dotacja na każdego pracownika lub pracodawcę może bezzwrotnie wynieść nawet ok. 12 000 zł na osobę.

Ważna informacja! 

To dany PUP decyduje o przyznaniu środków na szkolenia na podstawie wniosku złożonego przez zainteresowaną firmę. Jeżeli chcesz skorzystać ze szkoleń Russell Bedford i nie wiesz jak wypełnić wniosek, skontaktuj się z nami - u nas otrzymasz profesjonalną pomoc dedykowanego dla Ciebie doradcy, który od początku do końca pomoże wypełnić Ci wniosek oraz poinformuje jak skutecznie złożyć go w twoim Urzędzie Pracy.

Składamy wniosek - przekonaj się, jakie to proste!

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć we właściwym dla siebie Powiatowym Urzędzie Pracy, tj. właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy lub miejsce prowadzenia działalności. Podanie można dostarczyć w formie papierowej lub elektronicznej. Formularze powinny być dostępne na stronach Powiatowych Urzędów Pracy. Doradca klienta w PUP-ie szczegółowo doradzi i wyjaśni, w jaki sposób prawidłowo wypełnić oraz złożyć nasze pismo. Urząd ma 30 dni od daty złożenia wniosku na udzielenie odpowiedzi. W przypadku braków lub błędów wezwie nas do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni. Należy pamiętać, że o otrzymaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń. Po akceptacji naszego wniosku, środki z KFS są przekazywane na konto pracodawcy. Beneficjent dofinansowania ma obowiązek dostarczenia dokumentów potwierdzających odbycie danych szkoleń do właściwego Urzędu Pracy.

Zdecydowałem się na szkolenia Russell Bedford! Jakie najlepiej wybrać?

W naszej ofercie mamy ok. 100 różnych tematów szkoleń z zakresu podatków, kadr, płac, rachunkowości czy finansów. Dzięki temu, że przypadająca na jedną osobę kwota to ok. 12 000 zł można wybrać szkolenia tak, aby pozyskana przez naszych pracowników wiedza była kompletna. Jeśli nie jesteś pewien, jakie szkolenia będą najlepsze dla
Twoich pracowników - skontaktuj się z nami! Nasz ekspert skonsultuje
z Tobą potrzeby Twojej firmy i doradzi, jaką ścieżkę szkoleń wybrać.

Jak to działa?

 

Wyszukaj swój Powiatowy Urząd Pracy lub zadzwoń do nas