ObserwowaneDrukujEmail

Ulga B+R i ulga IP Box

Start: 7 grudnia, 2021
Koniec: 7 grudnia, 2021
Kod: 4039ON
Lokalizacja: Szkolenie online
Wyświetlenia:1360
Obserwowane:0 Obserwowane
Cena:
550,00 PLN PLN (bez VAT)
Zapisz się
Formularz
Oświadczenie VAT
Dofinansowanie BUR

Prowadzący

Cel

Niniejsze szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z preferencjami podatkowymi w zakresie zasad stosowania ulgi podatkowej na B+R oraz ulgi IP Box na gruncie przepisów prawa podatkowego.

Odbiorcami szkolenia są nie tylko duże i wysokorozwinięte podmioty, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż katalog podmiotów dla których regulacje te mogą mieć zastosowanie jest stosunkowo szeroki. Dotyczą one przede wszystkim przedsiębiorstw wprowadzających na rynek nowe produkty lub usługi bądź ulepszających już istniejące - o ile występuje związek z kosztami kwalifikowalnymi.

Za pomocą ulgi badawczo-rozwojowej istnieje możliwość dwukrotnego odliczenia wybranych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a więc co za tym idzie – zmniejszenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym. Natomiast wdrożenie ulgi IP Box pozwala na obniżenie podatku dochodowego do poziomu 5% przy spełnieniu określonych kryteriów. W konsekwencji, umożliwia to właścicielom firm na osiągnięcie wymiernych korzyści finansowych w związku z prowadzoną przez siebie działalnością. Szereg jednostek gospodarczych prowadzi na co dzień prace o charakterze innowacyjnym, w rozumieniu ustawowym, nie zdając sobie z tego sprawy i nie mając świadomości jakie oszczędności podatkowe się za tym kryją. 

Szkolenie w przystępny sposób zaprezentuje informacje m.in. kto będzie uprawniony do skorzystania z ww. ulg, jakie gałęzie będą mogły skorzystać z preferencji oraz na jakich warunkach, opierając się przy tym na praktycznych przykładach i omówieniu wybranych interpretacji indywidualnych w tym zakresie.

Program

Ulga Badawczo-Rozwojowa (ulga B+R)

IP Box (Intellectual Property Box lub Innovation Box)

Jak to działa?

Nasze szkolenia online odbywają się w czasie rzeczywistym, dlatego też jako nieliczni na rynku oferujący tego typu szkolenia, gwarantujemy bezpośredni kontakt z prowadzącym w czasie trwania szkolenia za pomocą tablicy do pisania, czatu oraz bezpośredniej rozmowy

Informacje organizacyjne

Cena zawiera

Zajęcia w godzinach 09.00 - 14.00

Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu.

Zapisz się

Zapisujesz się na kurs: Ulga B+R i ulga IP Box

Dane uczestnilka

W przypadku zgłaszania kilku osób proszę wypełnić ponownie formularz zgłoszeniowy. Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi.

Informacje o uczestniku

Dane firmy

Dodatkowe informacje

Warunki uczestnictwa

wymagane*