Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 kwiecień 2020 08:18

Kalendarz ważnych terminów kadrowych - kwiecień 2020

Napisała  Ewelina Piotrowska

Ustawa antykryzysowa wpłynie na nasze kalendarze - poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze daty w kwietniu bieżącego roku dla działów kadr i płac z możliwymi odroczeniami.

!WAŻNE – według najnowszych orzeczeń Zakładowego Funduszu Społecznego, każdy płatnik zmagający się z problemami finansowymi może wnioskować o odroczenie terminu płatności lub zwolnienie z płatności.

Szczegóły: https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/odroczenie-terminu-platnosci-skladki

!WAŻNE- PFRON opublikował informację o możliwości złożenia wniosku o odroczenie płatności lub rozłożenia płatności na raty z powodu problemów finansowych związanych z wprowadzonym stanem epidemiologicznym.

Szczegóły: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/odroczenie-terminu-platnosci-lub-rozlozenie-na-raty-zaleglosci-z-tytulu-wplat-obowiazkowych/

!WAŻNE – według przyjętej przez sejm specustawy zwanej Tarczą Antykryzysową, terminy zaliczki PIT-4 za marzec-kwiecień mogą zostają wydłużone – płatnicy mogą złożyć zaliczki w czerwcu. Ponadto podatnicy podatku PIT i CIT, którzy ponoszą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, będą mogli odliczyć stratę poniesioną w 2020 r. od dochodu z działalności, uzyskanego w 2019 r.

Szczegóły: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/podatki-i-ksiegowosc/chce-rozliczac-pit/proc_293-odroczenie-terminu-platnosci-podatku-zaleglosci-podatkowych-lub-odsetek

!WAŻNE – Ministerstwo Finansów poinformowało, że w tym roku roczną deklarację PIT będzie można złożyć do końca maja.

Czytany 467 razy

Artykuły powiązane