piątek, 13 grudzień 2019 10:30

V Konferencja z Cen Transferowych – relacja

Napisała  Ewelina Piotrowska

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność zorganizować już piątą konferencję z cen transferowych 2019/2020 – kierunki zmian. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 09-10.12.2019 r., w warszawskim hotelu Marriott. Głównym tematem konferencji była nowelizacja polskich przepisów w cenach transferowych.

Pierwszego dnia spotkania skupiliśmy się na problematyce dużej nowelizacji przepisów w zakresie cen transferowych, która weszła w życie z początkiem 2019 r. Panele pierwszego dnia konferencji  poprowadzili: dr. Andrzej Dmowski, Leszek Dutkiewicz oraz dr hab. Marcin Jamroży. Wykładowcy omówili charakterystykę  zmian i wynikające z nich konsekwencje dla podatników. Uczestnicy przenalizowali zasady sporządzania dokumentacji podatkowej oraz dyskutowali na temat nowych podejść systemowych w grupach podmiotów powiązanych do nowych obowiązków. Omówione zostały również wyzwania jakie czekają podatników w związku z wejściem w życie nowych ustaw. Tradycyjnie po wykładach, uczestnicy udali się do teatru na spektakl komediowy „Skok w bok”, wystawiany w Teatrze Capitol.

Drugi dzień konferencji rozpoczął Leszek Dutkiewicz, skupiając uwagę uczestników na analizach porównawczych w stanie prawnym od 2019 roku. Szczególne rodzaje transakcji wymagające specyficznego podejścia omówił Michał Serafin. Zakończyliśmy konferencję, dyskutując na temat działań kontrolnych i weryfikacyjnych w zakresie cen transferowych. Leszek Dutkiewicz objaśnił uczestnikom między innymi przebieg kontroli podatkowej w zakresie cen transferowych oraz wskazał na co należy zwrócić uwagę z perspektywy podatnika przygotowując się do kontroli. Konferencja została zwieńczona dyskusją na tematy wzbudzające największe zainteresowanie.

Podsumowanie:

Organizując kolejną edycję konferencji z cen transferowych, skupiliśmy uwagę uczestników na najważniejszych kwestiach związanych z nowymi przepisami. Z racji tego, że dokumentacja cen transferowych jest niezwykle istotna i niestety często związana ze sporymi trudnościami różnej natury, wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy ocenili ogólny przebieg konferencji bardzo pozytywnie, zarówno pod kątem merytorycznym jak i organizacyjnym – z czego niezmiernie się cieszymy. Dziękujemy uczestnikom za przybycie oraz prelegentom za udział.

Zapraszamy na konferencje w przyszłości:

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na przyszłe edycje konferencji oraz na nasze pozostałe wydarzenia.  Jesteśmy pewni, że podczas kolejnych odsłon nie zabraknie nam tematów do dyskusji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja uczestników będzie jeszcze większa.

Wydarzeniu patronowali:

 

 

 

Głównym partnerem merytorycznym była firma Russell Bedford Poland. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła: redakcja INFOR.PL, Wydawnictwo LEGIS, redakcja IPIP.PL, Kariera w Finansach, Poradnik Przedsiębiorcy, AlterWeb, Cena Biznesu oraz Poradnik Pracownika – dziękujemy uprzejmie za wsparcie.

Poniżej galeria z wydarzenia

Czytany 236 razy