środa, 20 listopad 2019 13:15

Relacja z Konferencji Podatkowej 2019/2020

Napisała  Ewelina Piotrowska

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć naszych Klientów w Hotelu Marriott w Warszawie, w dniach 18-19 listopada 2019 roku podczas III edycji Konferencji Podatkowej. Jak co roku prowadzący byli skupieni na przeglądzie aktualnych zmian podatkowych oraz na planowanych transformacjach w zakresie prawa podatkowego, które wchodzą lub mają wejść w życie w 2020 roku.

Dziękujemy patronom oraz partnerom:

Głównym partnerem merytorycznym była: Russell Bedford Poland, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła: redakcja INFOR.PL, Wydawnictwo LEGIS, redakcja IPIP.PL, Kariera w Finansach, Poradnik Przedsiębiorcy, AlterWeb, Cena Biznesu oraz Poradnik Pracownika – dziękujemy uprzejmie.

 

Parę słów o konferencji:

Konferencję rozpoczął Prezes Zarządu RB Akademia, Wojciech Ośka, słowem wstępu oraz przybliżeniem nowego zakresu usług naszej firmy w zakresie doradztwa biznesowego i podatkowego.

Pierwszy panel konferencji, dotyczący planowanych zmian w podatku VAT na 2020 rok oraz nowelizacji obowiązujących od 2019 roku przepisów poprowadził doradca podatkowy, pan Łukasz Chłond.

W drugiej części wystąpił dyrektor Biura w Katowicach Russell Bedford, Leszek Dutkiewicz, omawiając regulacje w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz związane z nimi sankcje i wątpliwości.

Po 1 dniu konferencji uczestnicy odprężyli się podczas spektaklu teatralnego „Lekcje Stepowania” wystawianym w teatrze „OCH-Teatr”. Wiemy, że spektakl bardzo podobał się publiczności, szczególnie ze względu na swój relaksujący charakter, a nasi uczestnicy wyszli z niego z uśmiechem na twarzy.

Drugi dzień konferencji rozpoczął doradca podatkowy Tomasz Biel panelem dotyczącym fakturowania oraz korekt VAT, omawiając również faktury elektroniczne.

W kolejnej części, dr Andrzej Dmowski poprowadził panel dotyczący zmian w podatkach dochodowych na 2020 rok oraz omówił aktualne przepisy w podatkach bezpośrednich.

Konferencję zakończył Leszek Dutkiewicz przedstawiając uczestnikom nowe regulacje w zakresie cen transferowych, wyjaśniając zastosowanie wyłączeń i uproszczeń oraz nowe zastosowania i wymogi względem dokumentacji cen transferowych.

Podsumowanie:

Konferencja, jak co roku, spotkała się z dużym zainteresowaniem – skupiliśmy się na tym co najważniejsze, czyli obszernej i stale nowelizowanej tematyce podatków wymagającej dogłębnej analizy. Podczas konferencji panowała przyjazna atmosfera, ponieważ większość uczestników cyklicznie uczestniczy w naszych wydarzeniach. Klienci bardzo pozytywnie ocenili prowadzących, byli zadowoleni z aspektów merytorycznych i organizacyjnych konferencji oraz wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłych edycjach.

Zapraszamy na następną konferencję w 2020 roku!

Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy na kolejną edycję konferencji podatkowej, którą planujemy w końcówce przeszłego roku – temat prawa podatkowego da nam z pewnością dużo możliwości do dyskusji.

Poniżej galeria z wydarzenia

Czytany 366 razy