wtorek, 24 wrzesień 2019 07:05

Szkolenie wyjazdowe - motywacja i edukacja w jednym

Napisała  Anna Brzustowska

Nauka połączona z odpoczynkiem na świeżym powietrzu to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na edukację pracowników. Korzyści ze szkoleń wyjazdowych są nie do przecenienia.

Otoczenie ma znaczenie

Kontakt z naturą jest lepszy niż kawa, a jeśli dodamy do tego relaks w spa, to mamy idealne podłoże do najbardziej efektywnego sposobu przyswajania wiedzy. Potwierdzają to badania, np. prosty test, jakiemu poddał ankietowanych Uniwersytet w Michigan. Oto zostali oni podzieleni na dwie grupy, z czego jedna poszła na spacer do lasu, a druga przespacerowała się uliczkami miasta. Po powrocie wszyscy dostali do rozwiązania test pamięciowy. Jak się okazało pierwsza grupa uzyskała wynik aż o 20% lepszy. Nie ulega więc wątpliwości, że przyroda sprzyja edukacji. Na szkoleniach wyjazdowych to właśnie natura odgrywa bardzo dużą rolę. Umysł się uspokaja pod wpływem zieleni,  a jednocześnie zostaje dotleniony świeżym powietrzem, dzięki czemu otwierają się nowe połączenia nerwowe. W końcu znowu czerpiemy przyjemność z tego, że uczymy się czegoś nowego.

Sprawdź najbliższe szkolenia wyjazdowe w RB Akademia

Praca znowu staje się atrakcją

Aktywny odpoczynek, połączony z zabiegami na ciało – masażami czy kąpielami zdrowotnymi – zwiększa efektywność, to nie ulega wątpliwości. Ale daje też coś znacznie cenniejszego – otóż czynności, które dotychczas wykonywaliśmy automatycznie znowu stają się ciekawe. Wciągają nas tematy, które powinny nas pasjonować, a w pewnym momencie w toku codziennej pracy, stały się nużące. Nowelizacje i zmiany, na które narzekaliśmy, nagle okazują się pestką, mało tego – mogą być dla nas atrakcyjne! Takie podejście do doszkalania kompletnie je rewolucjonizuje.

Po szkoleniu wyjazdowym wracamy do pracy i znowu nam się chce. Pracodawca natomiast ma zmotywowanego pracownika, który może realnie zwiększyć przychód firmy. Mimo wysokiego kosztu, tego rodzaju szkolenia może się opłacać bardziej niż innego rodzaju nauka. Doskonale zastąpi kilka mniejszych i tańszych szkoleń, bo zwykle jest przekrojowe. Trwa kilka dni, podczas których możemy poznać bliżej kolegów czy nawiązać nowe znajomości, a także porozmawiać z prowadzącym i uzyskać odpowiedzi na różnego rodzaju pytania.

Czytany 644 razy