poniedziałek, 03 grudzień 2018 13:19

IV Konferencja Ceny transferowe 2018/2019 już za nami

Napisała  Katarzyna Kołbuś

W dniach 26-27.11. w warszawskim hotelu Marriott miała miejsce czwarta już konferencja Ceny transferowe. Spotkanie zaliczamy do naprawdę bardzo udanych. Spotkaliśmy się w znanym już gronie, jak też poznaliśmy nowe osoby zainteresowane tematyką tp. Była to okazja do omówienia ważnych zmian, jakie czekają nas w 2019 roku. 

Konferencję poprowadzili: Andrzej Dmowski, Leszek Dutkiewicz i Michał Serafin. 

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był problematyce realizacji obowiązków dokumentacyjnych, wprowadzonych obowiązującą już nowelizacją z początku 2017 roku. Rok 2018 jest okresem, w którym podatnicy w wielu przypadkach po raz pierwszy stanęli przed zadaniem przygotowania dokumentacji według nowych zasad. Celem jaki stawiają sobie prowadzący panel jest próba poszukiwania odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania praktyczne.

Podczas drugiego dnia dyskutowaliśmy na temat planowanych dalszych zmian w zakresie przepisów dotyczących cen transferowych. Zaprezentowana niedawno propozycja nowelizacji wprowadza daleko idące zmiany w tym zakresie. Drugi dzień zakończył się interaktywną ankietą, podczas której wszyscy uczestnicy konferencji mogli wypowiedzieć się co do dyskutowanych tematów, wskazując które zagadnienia w obszarze cen transferowych stanowią dla nich najtrudniejsze wyzwania oraz jakiego rodzaju rozwiązania są najbardziej oczekiwane ze strony podatników.

Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie. 

 

Czytany 982 razy