W celu wspierania obywateli, zarówno jako osób prywatnych jak i spółek oraz przedsiębiorców, prawodawca przeprowadza wiele rodzajów działań w ramach kolejnych tarcz antykryzysowych. Brakuje jednak zwolnień typowo podatkowych, jak choćby oczekiwanego skrócenia terminów na zwroty VAT i zawieszenia stosowania mechanizmu split payment. Nie oznacza to jednak, że podatki są całkowicie pomijane przez ustawodawców.

Ustawa antykryzysowa przewiduje wiele odroczeń i zmian w terminach podatkowych na kwiecień 2020r. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze daty bieżącego miesiąca z punktu księgowego oraz ich możliwe odroczenia.

Ustawa antykryzysowa wpłynie na nasze kalendarze - poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze daty w kwietniu bieżącego roku dla działów kadr i płac z możliwymi odroczeniami.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rekomenduje szkolenia zdalne. W związku z tym oświadczeniem zostały opublikowane konkretne wytyczne dla usług szkoleniowych, które powinny zostać spełnione by szkolenie mogło zostać sfinansowane.

„Dobre największy wróg lepszego” – z tym dylematem zmaga się wielu menadżerów w obliczu konieczności wdrożenia zmiany w silnie osadzonym procesie. Z jednej strony szybko zmieniające się zjawiska i trendy rynkowe narzucają na działające firmy konieczność ciągłych innowacji. Z drugiej jednak – silne przekonanie o wartości dodanej wypływającej z ustawionych procesów i obawa przed zmianą, która stanowi ryzyko dla osiągnięcia rocznych celów.

Aktualna sytuacja wynikająca z pandemii COVID-19 utrudnia działania przedsiębiorców na różnych płaszczyznach. Główne problemy, z którymi przedsiębiorstwa muszą się zmierzyć to składki ZUS, praca zdalna oraz zawieszenie dotychczasowych planów rozwojowych.

Uruchamiamy szkolenia online – interaktywna forma zajęć umożliwi zdobycie wiedzy i certyfikatów ze szkoleń z każdego miejsca na świecie.

Przypominamy działom kadr i płac o najważniejszych datach w marcu 2020 r.

O tych terminach powinien pamiętać każdy księgowy - wraz z początkiem nowego miesiąca przedstawiamy najważniejsze daty księgowo-podatkowe w marcu 2020 r.

Ruszają kolejne nabory wniosków w projekcie Przepis na Menedżera, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą otrzymać refundację poniesionych kosztów na usługi rozwojowe.

RB Akademia wdrożyła nowy system zarządzania relacjami – DOCETM. System na którym pracujemy dostępny jest poprzez przeglądarkę z każdego miejsca. Jest to nowość na rynku systemów zarządzania relacjami, wyróżniająca się prostą, użyteczną i bezpieczną budową.

Oczywistym jest, że każde przedsiębiorstwo zorientowane jest na osiąganie najlepszych wyników w swojej działalności. By podejmowane decyzje planistyczne były w pełni skuteczne, muszą opierać się nie na intuicji, a na konkretnych zbiorach danych. Controlling to nie tylko działania wspomagające kierownictwo w planowaniu, kontrolowaniu i usprawnianiu systemu zarządzania ale również właściwa interpretacja relacyjnych baz danych w biznesie. 

Przypominamy działom księgowości o najważniejszych terminach w lutym.

Zwracamy uwagę działów kadr i płac na ważne terminy w lutym – warto mieć je na uwadze.

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność zorganizować już piątą konferencję z cen transferowych 2019/2020 – kierunki zmian. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 09-10.12.2019 r., w warszawskim hotelu Marriott. Głównym tematem konferencji była nowelizacja polskich przepisów w cenach transferowych.

Poniżej prezentujemy daty w grudniu 2019, które warto mieć na uwadze - zwłaszcza w działach księgowości

Przypominamy o ważnych datach w grudniu - szczególnie istotnych dla działów kadr i płac

 

Od 1 stycznia 2020 r. ewidencja odpadów będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem indywidualnego konta w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). Uruchomione zostaną kolejne moduły systemu tj. moduł ewidencji i moduł sprawozdawczości.

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć naszych Klientów w Hotelu Marriott w Warszawie, w dniach 18-19 listopada 2019 roku podczas III edycji Konferencji Podatkowej. Jak co roku prowadzący byli skupieni na przeglądzie aktualnych zmian podatkowych oraz na planowanych transformacjach w zakresie prawa podatkowego, które wchodzą lub mają wejść w życie w 2020 roku.

5 listopada - złożenie deklaracji VAT-14 za październik

W dniach 17-18 października odbył się już V Kongres Prawo Pracy 2019/2020, organizowany w Hotelu Marriott. Z opinii uczestników wynika, że wydarzenie spełniło ich oczekiwania i będą je z pewnością miło wspominać.

Gazeta Finansowa po raz kolejny zaprezentowała listę firm szkoleniowych, które oferują rynkowi bardzo szeroki i różnorodny zakres usług. Wśród najlepszych znalazła się RB Akademia. 

Jak co miesiąc przypominamy o ważnych datach.

Planowana data wejścia w życie dodatkowych warunków zastosowania stawki 0% w WDT to 01.01.2020.

Strona 1 z 4