Dofinansowane szkolenia z funduszy europejskich w latach 2017-2020 w RB Akademii - RB Akademia - szkolenia i doradztwo z zakresu podatków, prawa, kadr, płac, finansów, RODO i informatyki
poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

Dofinansowane szkolenia z funduszy europejskich w latach 2017-2020 w RB Akademii

Napisał  Wojciech Ośka

Polski rynek szkoleń na przestrzeni ostatnich 20 lat rozwijał się niezwykle dynamicznie. W latach 2001-2005 powstało 22,5% obecnej liczby firm szkoleniowych, po roku 2006 działalność rozpoczęło 41% firm. Jednak największy rozwój rynku miał miejsce w 2008 roku. Szkolenia były jedną z najpopularniejszych form wsparcia wykorzystywanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jednak dominacja strony podażowej nad popytową ograniczała w dużym stopniu wpływ przedsiębiorców na definiowanie oferty szkoleniowej. W konsekwencji dostępna oferta usług szkoleniowych często odbiegała od faktycznych potrzeb odbiorców wsparcia.

Nowe podejście do finansowania rozwoju przedsiębiorstw i pracowników polega na zmianie perspektywy udzielanego wsparcia – centralnym podmiotem podejmowanych działań edukacyjnych jest przedsiębiorca i jego potrzeby. Podejście to jest realizowane równolegle na dwóch poziomach – krajowym i regionalnym. Najważniejszym elementem systemu krajowego jest Baza Usług Rozwojowych.

Jakie usługi będą dofinansowane? 

Mikro, mały lub średni przedsiębiorca będzie mógł pozyskać dofinansowanie na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne urzędy marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO). 

Jaki jest poziom dofinansowania?

Wartość dofinansowania jest uzależniona od warunków uzyskania wsparcia oferowanego w ramach regionalnego programu operacyjnego. Co do zasady poziom dofinansowania wynosi nie mniej niż 50% kosztów usługi. Wielkość dofinansowania, które mogą otrzymać zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać na 80%, średnie - 70%, a duże - 60%.

Należy pamiętać, że dofinansowanie można uzyskać jedynie na szkolenie firmy szkoleniowej, która spełniła wszystkie warunki i została wpisana do Bazy Usług Rozwojowych, Russell Bedford Akademia jest wspiana do tego rejestru, a można to sprawdzić klikając tutaj.

 

Jak pozyskać dofinansowanie?

Wyszukaj interesujące Cię szkolenie na naszej stronie z aktualnego katalogu szkoleń otwartych lub poprzez wyszukiwarkę szkoleń

Sprawdź na stronie Bazy Usług Rozwojowych czy operator odpowiedzialny za rozdysponowanie środków otrzymał je już z Urzędu Marszałkowskiego Twojego województwa

Zarejestruj się na stronie Bazy Usług Rozwojowych pod adresem: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/register

 

Poprzez wyszukiwarkę na stronie Bazy Usług Rozwojowych wyszukaj temat szkolenia który zainteresował Cię na stronie Russell Bedford. Po tym kroku masz dwie możliwości.

 

Zamów szkolenie i opłać szkolenia z własnych pieniędzy, a następnie ubiegaj się o zwrot środków z funduszy Unijnych u swojego operatora.

 

Wykup bon na szkolenia (bon o wartości 5.000 zł możesz kupić u swojego operatora wyznaczonego przez Urząd Marszałkowski za 1.000 zł (podane kwoty są przykładowe)), a następnie wykorzystać bon przez stronę uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Po wyszukaniu szkolenia klikamy "Zapisz się na usługę" i wypełniamy formularz jak poniżej

 

Masz pytania?

Chętnie pomożemy, zapraszamy do kontaktu pod numerem: 22 276 61 84 lub poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytany 555 razy